Kryptomeny

Ak sú pre vás kryptomeny neznámym slovom , tak sa vám ho pokúsim vysvetliť. Je to digitálne platidlo ktoré sa používa na platenie ako peniazmi. V dnešnej dobe existujú v podniky v ktorých sa dá touto menou platiť. Táto služba sa využíva vo väčších metropolách. 

platební karta

Ako si kúpiť kryptomenu?

Na kryptomenách sa dá veľmi dobre zarobiť ale treba pozerať najnovšie kurzy aby sa z našej investície nestala nočná mora.
·         Jeden zo spôsobnou ako k nej prísť je kúpiť si ju na kryptoburze. Investovať na burze nie je vôbec jednoduché a vopred do poručujeme si preštudovať ako sa danej kryptomene za posledné mesiace.
·         Ďalší zo spôsobov je vyťažiť si ju cez svoj vlastný počítač na určených stránkach alebo softwaroch. Toto však tiež nie je jednoduché lebo na ťaženie takej kryptomeny musíte mať počítač. Čo to znamená? Nemôžete mať počítač starší ako pár mesiacov je potrebné investovať do technológii ako je najnovšia grafická karta.

Najznámejšia kryptomena

Bitcoin je najznámejšia kryptomena ktorú pozná azda každý. Vznikla v roku 2009 a vytvorila ju skupina autorov pod názvom Satoshi Nakamoto. Nikto nevie skutočne mená skrývajúce sa za týmto názvov , pravdepodobne sa ich ani nikdy nedozvieme lebo sú hlboko zašifrované v systéme. Bitcoin bola jedná z prvých ktorá vznikla. A udávala trend kam sa budú kryptomeny naďalej vyvíjať. Najväčšia hodnota bola zaznamenaná  10.12.2017 a mala hodnotu cez 19000$. Aktuálne si drží hodnotu na 6500$. Bitcoin je uchovaný v sieti známej ako Blockchain . Nepatrí nikomu. Každý z vás sa môže pripojiť a pomáhať ťažiť. Ako odmenu dostávate malú časť Bitcoinu s ktorou môžete nakupovať v obchodoch alebo s ňou ďalej obchodovať.

bitcoin

Odhaduje sa  že tzv. krypto peňaženiek je v obehu okolo 10 miliónov. Nikto však nepozná presne číslo. Väčšina z nich poskytuje uloženie viac ako jednej kryptomene. V každom prípade je dôležité aby ste si zabezpečili svoj osobný kľuč inač je vaša krypto peňaženka fuč aj z vašimi peniazmi. FBI ma jednu z najhodnotnejších peňaženiek na trhu odhaduje sa na 120 miliónov dolárov.
Medzi ďalšie veľmi známe a hodnotné patria Ethereum, Ripple, Litecoin, Stellar a ďalšie.  Každá z týchto mien je vyťažiteľná . Napríklad Bitcoin môže mať maximálne 21 miliónov kusov čo znamená že v roku 2140 už nebude žiadne ďalší Bitcoin na vyťaženie.