Masívny stôl do kuchyne? Prečo nie?

Kuchyňa je priestor, kde sa stretáva celá rodina, pozývame do nej i priateľov a sami v tejto miestnosti trávime množstvo času. Možno si to ani neuvedomujete, ale práve v kuchyni trávime najviac času. Len sa zamyslite. Príprava jedla, raňajky, obedy a večere, umývanie riadu, vybaľovanie nákupov a aj keď sa chcete čo i len napiť, tak aj vtedy zavítate práve do kuchyne. Preto, by ste si mali túto miestnosť vo vašom príbytku zariadiť tak, aby ste sa v nej cítili čo najlepšie a najpohodlnejšie.

Masívny stôl pred stenou s tapetou a modernými lampami
 
Stôl v hlavnej úlohe
 
Práve stôl je kúsok nábytku, pri ktorom sa stretáva celá rodina. Navyše hovoríme o dominantnom prvku v miestnosti. Mnohí ľudia aj napriek tomu siahnu po čo najlacnejších kúskoch, pretože sa obávajú toho, že sa v kuchyni poškodia. To je ale omyl. Masívny stôl dokáže kuchyňu skrášliť tak, že v nej nebudete musieť robiť už nič iné. Je pravda, že tento nábytok stojí o niečo viac. Pri troche pozornosti a správnej starostlivosti, mu však ani v kuchyni nehrozí žiadna vážna ujma.
 
Aby stôl z masívu prežil aj v kuchyni
 
Možno sa obávate toho, že ak budete drevo neustále oblievať, alebo špiniť taniermi, po krátkom čase sa jeho povrch úplne zničí. Ak ho ale po každom stolovaní dôkladne utriete, nemáte sa čoho obávať, drevo je síce materiál, ktorý do seba nasaje vlhkosť a aj nečistoty, no na druhej strane je aj veľmi odolný. Pomôže vám aj obrus, alebo malé podložky priamo pod taniere.
Ak ho navyše raz mesačne navoskujete, alebo naolejujete, bude jeho povrch omnoho odolnejší voči vonkajším vplyvom, teda vlhkosti a nečistotám.

Masívny stôl, na ktorom je písací stroj a šálka čaju
 
Čo k nemu?
 
Ako sme spomenuli vyššie, masívny stôl dokáže vytvoriť neopakovateľnú atmosféru celého priestoru. Preto svoju kuchyňu nemusíte nijako obzvlášť skrášľovať. Stačí niekoľko kúskov nábytku na odkladanie potravín a kuchynského riadu a samozrejme i kuchynská linka. Jeden tkaný koberec na podlahu a vašu kuchyňu vám budú všetci závidieť.